• Projekty

     • Projekty uskutočnené v školskom roku 2021/2022

     • 18. Osmijankova literárna záhrada
       

      Naša škola sa aj tento školský rok zapojila do Celoslovenského projektu zameraného na čítanie s porozumením 18. Osmijankova literárna záhrada.
      Žiaci 4.B triedy pod vedením uč. Zuzany Bulafčíkovej čítajú knihy odporúčané Osmijankom, vypracovávajú úlohy z pracovného zošita, prežívajú príbehy spolu s hlavnými postavami a navštevujú MK Prokofievova. Koncom apríla odovzdajú dokončený projekt- výsledky svojho polročného snaženia.

       

      1.6.2022 na MDD prišlo dlho očakávané vyhodnotenie celoslovenského projektu na podporu čítania : 18. Osmijankova literárna záhrada, ktorý prebiehal od decembra do apríla.
           Naši žiaci zo 4.B s p. uč. Zuzanou Bulafčíkovou sa už po 4. krát zúčastnili tohto projektu a boli opäť úspešní. Získali krásne 2. miesto. V galérii nájdete časť ich prác, ktoré vytvorili. Deti nielenže prečítali množstvo zaujímavých a poučných kníh, ale napísali veľa krásnych príbehov, namaľovali pekné výkresy, písali atramentom husími pierkami, vytvorili a zilustrovali knihu - Kalendár slovenských pranostík ...  Naučili sa šiť na šijacom stroji, ušili zvieratká z knihy Krutá Marta, erb pre Osmijanka, vankúšiky, zásterky, plátené ekologické tašky, prišívali gombíky ... Spoznali silu kamarátstva v príbehoch, zažili strach a odvahu, tajomstvá talizmanov, zistili, že sľuby by sa mali plniť ...  Zúčastnili sa literárneho workshopu O čajke a kocúrovi, ktorý ju naučil lietať a hlavne za tie 4 roky v projekte už vedia, že KTO RÁD ČÍTA, NIKDY NIE JE SÁM.
           Srdečne im blahoželáme a tešíme sa s nimi.

      FOTO

       

      Enter - práca s microbitom

      Aj tento rok sme sa zapojili do grantovej výzvy Enter - práca s micro:bitom. Cieľom grantového programu je sprístupniť žiakom a žiačkam druhého stupňa základných škôl a žiakom a žiačkam stredných škôl hravou, zaujímavou a interaktívnou formou svet digitálnych technológií a programovania prostredníctvom micro:bitov. Micro:bity môžu byť využité nielen na hodinách informatiky, ale aj na všetkých ostatných predmetoch, pretože ich použitie je veľmi praktické a variabilné. Naša škola získala na zakúpenie micro:bitov 1000€.

       

      Hovorme o jedle

      Od 11. 10. 2021 do 15. 10. 2021 sa naša škola zúčastnila IX. ročníka súťažno-vzdelávacej aktivity Hovorme o jedle. 
      Žiaci spolu s pedagógmi realizovali aktivity k vyhláseným denným témam:

      1. Chlieb, pečivo, obilniny, cestoviny, zemiaky
      2. Zelenina, ovocie, orechy z našich sadov
      3. Mlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiek
      4. Mäso, hydina, ryby, vajcia, strukoviny
      5. Cukry, tuky, soľ

      Z jednotlivých tém vypracovali súťažné príspevky, ktoré komisia hodnotila. Tento rok sme sa zapojili aj do fotografickej súťaže Očami gurmána.